Październik 2016 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK "Książka to dopiero początek"

W październiku biblioteka szkolna zaprosiła uczniów do udziału w imprezie bibliotecznej przygotowanej z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek, pod hasłem Książka to dopiero początek. W konkursach trwających od 1-31 X wzięli udział  uczniowie klas III-VI oraz ich wychowawcy.

Wszyscy mieli możliwość wykazania się oryginalnymi pomysłami, twórczą inwencją i artystycznymi pomysłami. W ofercie konkursów i zabaw każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Obchody podzielono na 4 bloki tematyczne. Pierwszy, to Tydzień Pięknego Czytania, gdzie w Szkolnej Poczytajce nauczyciele przez tydzień czytali uczniom wybrane przez nich książki. Następnie wychowankowie rywalizowali w sztuce czytania, pretendując do tytułu Mistrza Pięknego Czytania. Zdobył go w klasie III Jakub Kuźniar. Na drugim miejscu znalazł się Szymon Pelc, a trzecim - Karol Kuźniar. W starszych klasach ten zaszczytny tytuł uzyskała Aleksandra Król z VI klasy.
W Tygodniu Literackim, w konkursie Moda na Czytanie rywalizowały ze sobą wszystkie klasy, układając hasło propagujące czytanie i korzystanie z biblioteki. Znakomite rezultaty tych zmagań prezentowane będą w bibliotece. Pod hasłem Biblioteka Dobre Miejsce dla Człowieka układano Short Story, czyli króciutkie opowiadanie z puentą, gdzie w roli głównej wystąpić miała biblioteka, bądź bohater literacki. Tutaj zwycięzcami okazali się Aleksandra Kuźniar ( kl.VI) i Maciej Sobek (kl.IV). Tydzień Artystyczny to konkurs plastyczny Słowa Pędzlem Malowane, w którym o nagrody walczyły ilustracje do wierszy o tematyce jesiennej. Bajecznie kolorowe, piękne prace wykonali uczniowie klasy III zdobywając kolejno  I m.- Julia Sobek, II m.- Zuzanna Dyrda, III m.- Franciszek Inglot. W klasach IV-VI najlepsze prace należały do Aleksandry Kuźniar i Aleksandry Król, II m. zdobył Rafał Cieszyński (kl.V), a III m., Oliwia Kuźniar (kl.VI). Wyróżnienie otrzymała również  Patrycja Cwynar (kl.VI). W trzecim tygodniu zmagań , Tygodniu Zagadkowym klasy miały za zadanie ułożyć krzyżówki, których hasłem było słowo BIBLIOTEKA. Tematem krzyżówki dla klas I-III był Zaczarowany Świat Bajek, a IV-VI, W Świecie Superbohaterów. W drugim zadaniu tego tygodnia, w klasie III rozpoznawano na aplikacji baśniowe postaci, a starsi koledzy w konkursie Zostań Poliglotą wyszukiwali słowo książka w innych językach. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Maciej Sobek z klasy IV, który dotarł do ponad 100 określeń tego słowa, wykonując iście benedyktyńską pracę. Należy zaznaczyć, że jury konkursowe stanowili wybrani uczniowie poszczególnych klas oraz bibliotekarka E. Lenar. Konkursowe zmagania zakończyły się 28X na imprezie podsumowującej miesięczne zmagania. Organizatorka obchodów, Ewa Lenar, zapoznała pokrótce zgromadzonych z historią książki i bibliotek, a następnie indywidualnym zwycięzcom wręczono piękne nagrody książkowe i dyplomy. Ostatecznym wygranym okazała się być klasa VI, której udało się zgromadzić największą ilość punktów za poszczególne kategorie. Wszyscy uczestnicy dostali również słodkie nagrody pocieszenia. Nagrody wypracowane przez nauczycielkę Ewę Lenar podczas organizacji Kiermaszy Taniej Książki ufundowała szkolna biblioteka. Organizatorka z całego serca dziękuje uczniom i wychowawcom za udział w imprezie, gratuluje serdecznie zwycięzcom i uczestnikom konkursów i pozwala sobie z tego miejsca dodać osobistą uwagę,                                                       
                                            KOCHAJCIE KSIĄŻKI, KOCHAJCIE BIBLIOTEKI.