Pani Wiosna

W dniu 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny, który został zorganizowany przez Samorząd Szkolny z pomocą opiekunki – pani Anny Jabłońskiej i bibliotekarki – pani Ewy Lenar.

 

Ten dzień upłynął nam pod znakiem zmagań w wielu różnych konkurencjach. Jedną z nich był Konkurs Piosenki Angielskiej „You Can Sing”. Został on podzielony na 2 kategorie wiekowe: 

I-III i IV-VI. Wszyscy bardzo pięknie zaśpiewali wybrane przez siebie piosenki. Jednak jury w składzie: pani Bogusława Szylar, pani Anna Jabłońska, Aleksandra Kuźniar i Oliwia Kuźniar musiało wybrać najlepszych, którymi okazali się:

kategoria I-III:

I miejsce – Julia Sobek

II miejsce – Jakub Kuźniar

III miejsce – Nikola Blajer

kategoria IV- VI:

I miejsce – Aleksandra Król

II miejsce – Roksana Kopala

III miejsce – Julia Kasprowicz.

Zwycięzcy pojadą na Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej do Łańcuta i będą reprezentować naszą szkołę.

Kolejną rywalizacją był Szkolny Konkurs Możliwości „Mam Talent”, w którym uczniowie znów podzieleni na dwie kategorie, prezentowali nam swoje umiejętności, zainteresowania i hobby. Pokazy były różnorodne i interesujące. Wzbudziły wśród widzów wiele emocji, a niektóre występy wręcz entuzjazm widowni. Nie do przebicia okazały się pokazy gimnastyczne wykonaniu dziewczyn z kl. III, V i VI. Bardzo oryginalnym występem był „Mim” w wykonaniu Mateusza Lenara. Gratulacje za pomysł i świetny kostium. Pięknie zaśpiewały i zagrały na gitarach Ola Król i Oliwia Kuźnia, a także Szymon Pelc na keyboardzie. Jury składające się zarówno z nauczycieli jak i uczniów wybrało najciekawsze pokazy.

kategoria I-III:

I miejsce – Julia Sobek

II miejsce – Mateusz Lenar

III miejsce – Szymon Pelc

kategoria IV-VI:

I miejsce – Trio AkroDance w składzie: Karolin Hawro, Julia Homenda, Paulina Kaszowska

II miejsce – Roksana Kopala

III miejsce – Aleksandra Król, Oliwia Kuźniar.

Szkolny Wiosenkowy Pokaz Modowy pod hasłem „Bo ja mam słońce w kapeluszu” rozruszał całą widownię. Każdy wyglądał znakomicie, kolorowe stroje sprawiły, że poczuliśmy wiosnę. Naprawdę, zabawa była przednia. 

W drugiej części imprezy nastąpiło rozstrzygnięcie reszty konkursów, do których przygotowywaliśmy się wcześniej. Z ogromnym napięciem czekaliśmy na wyniki. Ogłaszała je przewodnicząca samorządu. Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy otrzymali słodkie nagrody i dyplomy.

W konkurencji „Wiosna z Klasą” w młodszej kategorii wiekowej zajęli:

I miejsce – klasa II

II miejsce – klasa III

III miejsce – klasa I.

W starszych klasach:

I miejsce – klasa IV i VI

II miejsce – klasa V.

W konkursie plastycznym „Przyszła do nas Pani Wiosna” oraz „Wiosenny Kwiat”, gdzie wszystkie prace były oryginalne i cudowne jury miało trudne zadanie. Znów rywalizacja była podzielona na 2 kategorie. Zwycięzcami tym razem zostali:

w klasach młodszych:

I miejsce – Julia Sobek

II miejsce – Wiktoria Bartman

III miejsce – Maja Szymańska, Emilia Cwynar.

w klasach starszych:

I miejsce – Oliwia Kuźniar

II miejsce – Aleksandra Kuźniar, Martyna Nawojska, Maciej Sobek

III miejsce – Aleksandra Król

Ten pierwszy dzień wiosny, tak wesoły, radosny i kolorowy, pełen emocji, wrażeń i dobrej zabawy minął nam fantastycznie. Dziękujemy naszym Wychowawcom i opiekunom na pomoc w przygotowaniu się do konkursów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów się spotkamy, więc już dziś całą szkolną brać serdecznie zapraszamy.

 

                                                                                                                        Samorząd Szkolny

                                                                                                              przewodnicząca Aleksandra Król

                                                                                                          zastępca przewodniczącej Oliwia Kuźniar