Uroczystości dożynkowe w Handzlówce

26 sierpnia odbyły się w Handzlówce dożynki gminne, podczas których zaprezentowali się również młodzi mieszkańcy wsi. Na część artystyczną w wykonaniu uczniów klas V-VIII i absolwentów Gimnazjum złożył  się program słowno-muzyczny zatytułowany „Jestem Polakiem”.

W dużej mierze został oparty na tekstach patriotycznych handzlowskiego pisarza gminnego, działacza społecznego i pisarza Franciszka Magrysia: „Moje miejsce rodzinne wierszem opisane” i „W smutną stuletnią rocznicę rozbioru drogiej Ojczyzny”. Przywołane w nim zostały postacie lokalnych społeczników i gorących patriotów m. in. - Franiszka Magrysia i ks. Władysława Krakowskiego, którzy w trudnych czasach narodowej niewoli dzięki własnej determinacji i ciężkiej pracy wydźwignęli Handzlówkę z biedy i zacofania. 

Program przygotowały Ewa Kucha i Bogusława Szylar.

W holu nowo oddanej sali gimnastycznej w związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowano okolicznościową wystawę, na którą złożyły  się reprodukcje dwóch cykli prac wybitnego XIX-wiecznego  malarza historycznego Artura Grottgera: „Polonia” i „Wojna”.

Wystawę ze zbiorów własnych  przygotowała Ewa Kucha.