Handzlowskie Kijki 2019

13 października w Handzlówce odbyły się Ogólnopolskie zawody nordic walking i bieg przełajowy- Handzlówskie Kijki 2019. Jego organizatorzy: Gmina Łańcut, Centrum Kultury Gminy Łańcut i Sołectwo w Handzlówce zadbali, by zarówno zawodnicy, jak i kibice spędzili czas w atmosferze sprzyjającej krzewieniu kultury fizycznej i rodzinnego wypoczynku. W przygotowania zaangażowały się stowarzyszenia i organizacje działające na terenie Handzlówki, dlatego na mecie na strudzonych, ale zadowolonych zawodników czekały przysmaki lokalnej kuchni.

Także młodzież szkolna włączyła się w to ciekawe przedsięwzięcie. Na trasie biegu zebrała się liczna grupa kibiców, którzy dzielnie dopingowali rywalizujących zawodników. Liczna reprezentacja uczniów naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela wychowania fizycznego Macieja Kusiaka wzięła udział w poszczególnych startach. 

A oto wyniki rywalizacji. 

Bieg na 100 m 

I miejsce – Fabian Singh

III miejsce – Paweł Kasprowicz 

Bieg na 300 m 

II miejsce – Daria Cwynar 

III miejsce – Franciszek Inglot 

Bieg na 600 m

II miejsce  - Estera Kołucka 

I miejsce – Błażej Cwynar 

II miejsce – Bartłomiej Balawender 

Bieg nordic walking 5 km 

III miejsce – Ewelina Rajzer 

III miejsce – Karol Rajzer 

W biegach wystartowali także: Julia Kasprowicz, Maja Dyrda, Zuzanna Dyrda, Dominika Kaszowska, Anna Magryś, Adrian Sobek, Patryk Strzałkowski, Kamil Magryś, Sebastian Balawender, Maciej Cieszyński. 

W strefie kibica dopingowali zawodników wszyscy startujący oraz Jakub Kuźniar, Piotr Beda i Monika Babiarz. Opiekę nad uczniami sprawowali: Maciej Kusiak, Anna Jabłońska i Ewa Kucha. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali od organizatorów pamiątkowe medale.